Kirpikleri gür gösteren makyaj tekniği

21_7

Bu teknik sayesinde kirpiklerinizi oldukça gür ve gözlerinizi çok daha etkili gösterebilirsiniz. Öncelikle, yüzümüzdeki en hassas bölge gözlerimiz olduğu için uygulamaya başlamadan önce kullanacağınız kalemin ucunu temizleyin ve ellerinizi iyice yıkayın. Gözlerin mikrop kapmaması ve kızarmaması için bu nokta çok önemli.
kirpik
Bu güne kadar uyguladığınız makyajları unutun. Göz kapağı üstüne eyeliner veya bir kalem çekmek ve rimel sürmek genel olarak yapılan bir uygulama. Fakat sürülen kalem kirpiklerin arasındaki boşlukları daha belirgin yapıp, seyrekliği ortaya çıkardığı için yanlış bir uygulama.
Bu uygulamada, parmağınız yardımıyla kirpiklerini yukarıya doğru tutup, kirpiklerin iç ve dip kısımlarındaki boşlukları kalem yardımı ile dolduruyoruz. Boş kısımların çok belirgin olarak görüldüğünü fark edeceksiniz. Aynı işlemi alt kısıma da uygulamanız gerekir. Uygulama sırasında canınızın yanmaması için fazla hareket etmeyin ve sabit bir yere bakın. Ayrıca parmağınızı çok bastırmanız kızarıklığa neden olabilir.

Bugun inceleme: 1 - Toplam inceleme: 2317
hepsini goster Erbilden

Erkek Bakım Sırları

Günlük Erkek Bakım sırları Günümüzde diğer erkeklerden bir adım önde olabilmenin tek...
Devamını Oku!