Genç Erkeklerde Pantolon Seçimi Doğru Yapılmalı

Kangol563463-Jeans-Erkek-Kot-Pantolon-Made-In-Eng__66894229_0

Son dönemlerde pantolon giyimde genç erkekler için trend olan farklı türlerin olduğunu görüyoruz. Özellikle de üretilen pantolon türlerinde ve renklerinde olan bu farklılığın piyasaya da olumlu yönde yansıdığı, çok sayıda tüketicinin pantolon seçiminde trend olan modelleri tercih ettiği görülüyor.

Pantolon giyerken dikkat etmeniz gereken bazı ölçütler var. Bunlardan birincisi bundan 5 – 6 yıl öncesinde moda olan düşük bel pantolonlarda aşırıya gidilmiş modellerin artık tamamen banal ve tahammül edilemez kadar eski moda olduğunu unutmamalısınız. Çok uzun zamandır özellikle de kalça bölgesinde adeta torba varmış gibi bir görüntü oluşturan pantolon modelleri hem tercih edilmiyor hem de kişi ne kadar giyimine dikkat ederse etsin bu tür modellerin erkeklere yakışmayan en sıkıntılı tür olduğunu bilmelisiniz. Bir dönem moda olsa da insanların giyimde güzel bir görüntü oluşturmaması nedeniyle bu modayı pek kabullenmediği ve bu yüzden aşırı düşük bel şeklinde olan pantolonların piyasada pek tutunmadığı görüldü. O yüzden satın alacağınız pantolonun düşük bel olması önemli değil fakat aşırıya kaçıyorsa o zaman giyime uygun olmadığını, kullanış açısından verimli olmadığını ve modaya uygun olmadığını bilmelisiniz.

Pantolon seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer kriterde paçaların çok dar olmaması. Göbek bölgesine yakın yerlerin geniş yapılı paça kısımların ise dar yapılı olması sizin çirkin bir görüntüye sahip olmanıza neden olabilir. Son zamanlarda düz kesim şeklinde ve gri pantolonların moda olduğunu bilmeli ve giyiminizi ona göre seçmelisiniz.

Genç giyimde pantolon seçimi çok önemlidir. Gençler kendi arasında genellikle üst kısma değil pantolona bakarlar. Bu yüzden pantolon seçiminde hem dışarıdan güzel görünme bakımından hem de genç kesimin kendi aralarında sevdiği türde modellerin tercih edilmesi gerekir.

Genç pantolon modellerinde düz keten ve kumaş olan pantolonların tercih edilmesi pek doğru bir davranış olmaz. Pantolonda mümkün derece farklı objelerin olması, pantolonun kumaş türünün kot ya da kota benzer yapıda kalın ipliklerin bulunması, pantolon modelinde farklı aksesuarlara mümkün olduğu kadar çok yer verilmesi daha güzel bir görüntü elde etmeyi sağlayacaktır.

Genç giyimde en önemli kriterin, bizzat pantolonu kullanacak kişi tarafından seçim yapılması gerektiği olduğu unutulmamalıdır. Kişi kendini nasıl rahat hissediyorsa ona göre davranmalıdır. Bu durum ergenlik çağına yeni girmiş ya da ergenlik çağını geçirmiş olan bireylerde daha etkin bir rol oynayacağı için pantolon seçimini gencin kendisinin yapması daha doğru olacaktır. Bu konuda ebeveynler duyarlı davranmalı ve çocuğun fikirlerini önemsediklerini göstermelidir.

Bugun inceleme: 1 - Toplam inceleme: 4830
hepsini goster Erbilden

İsilik Nedir? İsilik Nasıl Tedavi Edilir?

İsilik Nedir? İsilik ter bezlerinin kanallarının tıkanmasına bağlı olarak, kaşıntılı, kızarıklık olan...
Devamını Oku!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir