Erkekte güneş koruyucu krem

erkek-güneş-koruyucu-krem-e1417323949432

ERKEK GÜNEŞ KORUYUCU SEÇERKEN

Güneş koruyucu krem  alırken en yüksek koruma faktörü olsun yeter mantığı ülkemizde iyice yerleşti. Güneş koruyucu krem kullanmaları gerçekten çok güzel bir durum ama doğru ürünü alıyor musunuz?

Güneş koruyucu kremleri üstünde yer alan terimlerden biri olan UV-A ve UV-B  nedir?

UV ışınları üç kısıma ayrılır;

  • Ultraviyole-A (UVA),
  • Ultraviyole-B (UVB)
  • Ultraviyole-C (UVC) ışınlarıdı

Atmosferin koruyucu tabakası sayasinde biz ancak UV-A ve UV-B ışınlarını hissederiz. Güneş koruyucuların üstünde UV-A ve UV-B ibaresi hangi ışına karşı koruma özelliğinin olduğunu belirtmek için yazıyor.

Düyaya yansıyan ultraviole ışınların %95’inin UVA ışınları oluşturmaktadır.

  • UVA ışınları acısızdır ve cildin derinine işleyerek alt katmanlardaki hücrelere ulaşır. Serbest radikallerin oluşmasını sağlar foto yaşlanmaya, pigmentasyon bozukluklarına, güneşe hassasiyete ve cilt kanserine neden olur.

Dünyaya yansıyan ultraviole ışınlarının %5’inide UVB ışınları oluşturmaktadır

  • UVB ışınlarının enerjileri çok yüksektir. Güneş yanıklarına, alerjik reaksiyonlara ve cilt kanserlerine neden olur.

Güneş koruyucu krem alırken UV-A ve UV-B koruma özelliğine dikkat edin. Güneşten koruyucu ürünler de ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerini önemli ölçüde engelleyebilir.

Güneş koruyucuların üzerinde yer SPF güneşten koruma faktörünü belirtmek için yer almaktadır.Güneş koruyucunuzun koruma faktörünü seçerken cilt yapınıza uygun formda olanı tercih edin.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) güneş koruyucuların durgun su ortamında deride 80 dakika kalması gerektiğini ön görür ve koruyucu ürünlere ait standartları buna göre düzenler. Deniz ve havuz kenarında kullanacağınız güneş koruyucunuzun suya dayanıklı olmasını da dikkat edin.

Bugun inceleme: 1 - Toplam inceleme: 2319
hepsini goster Erbilden

Kız Çocuk Ayakkabı Modelleri, Kapıda ödeme ile satın al!

Yeni sezon kız çocuk ayakkabı modelleri, zengin renk ve model seçeneğiyle Erbilden'de!  Kız Çocuk...
Devamını Oku!